”Polisens förhörsledare i Assangeutredningen är vän med en av de två kvinnor som anmälde Wikileaks-grundaren för sexuella övergrepp, visar Expressens granskning. Personliga hälsningar på nätet avslöjar att förhörsledaren och kvinnan som anmälde Julian Assange hade kontakt redan i april 2009 – 16 månader innan Julian Assange polisanmäldes för bland annat våldtäkt. På sin egen facebooksida hyllade polisens förhörsledare för två veckor sedan kvinnornas advokat och beskrev Julian Assange som den ”överdrivet upphaussade sprickfärdiga bubblan”. Förhörsledaren och kvinnan som anmälde Julian Assange lärde känna varandra genom att båda är engagerade i det socialdemokratiska partiet. Förhörsledaren har bland annat suttit i styrelsen för HBT-Socialdemokraterna.”
Fallet Julian Assange där häktningsbeslutet efter 7 år lades ner får en verkligen att fundera, för både en av kvinnorna som anmälde honom och förundersökningsledaren som satte igång allt var både vänner, aktiva i det socialdemokratiska partiet och att döma av artikeln nån sorts radikalfeminister som hatar vita cis män, så jäv och politisk aktivism som i praktiken innebär maktmissbruk.
Kan denna form av vänskapsband och politisk aktivism orsaka rättsröta vid högprofilfall som Assange där de försöker sätta dit honom för våldtäkt som är allvarligt när han på sin höjd gjort sig skyldig till ofredande, så är det illa.
Egentligen är det viktiga här inte ens vilken part som talar sanning vilket vi aldrig kommer veta säkert, men Assange påstår att allt var frivilligt och det finns många tecken på att det är han som talar sanning.
”Men ett stod klart. De två kvinnorna hade mycket frivilligt haft samlag med Julian Assange – till och med raggat upp honom. Ett annat stod klart. De två kvinnorna hade inte gått till polisen för att anmäla Julian Assange för våldtäkt. De hade gått till polisen för att fråga om Julian Assange kunde tvingas att ta ett HIV-test. Men då grep statsfeminismen in i form av advokat Claes Borgström, tidigare jämställdhetsombudsman och åklagaren Marianne Ny, som specialiserat sig på familjerelaterat våld. Båda ville nagla fast Julian Assange, som en tidigare åklagare Eva Finné bedömt inte hade begått något brott.”
Fallet Assange ett hot mot den svenska rättsstaten
Det viktiga här är polisens uppenbara politiska aktivism och radikalfeminism som fick styra deras agerande och ägna sig åt maktmissbruk, och diakonen Annas politiska aktivism och möjliga radikalfeminism som kan misstänkas bidragit till en högst tvivelaktig våldtäktsanmälan då hon lät sig dras med i det i efterhand.
Julian Assange är ett utmärkt exempel på hur partiskt och jävligt rättsväsendet i Sverige kan bete sig när en kvinna anklagar en man för saker som våldtäkt, misshandel, olaga hot eller ofredande där de ofta på lösa grunder försöker få mannen i fråga fälld till varje pris och inte ens ifrågasätter kvinnans påståenden.
”Nej, det var inte de två kvinnorna som anklagade Julian Assange för våldtäkt. Det var den svenska polisen som åtminstone förfalskade ett av förhören. Våldtäktsanklagelserna mot Julian Assange var enligt FN:s rapportör om tortyr, Nils Melzer, högst troligt fabricerade av svensk polis.”
Polisförfalskning av förhör med Julian Assange
I Julian Assanges fall gick de till och med ännu längre och förfalskade till och med förhör eftersom kvinnorna vid den tidpunkten inte ansåg sig ha blivit våldtagna utan bara ville tvinga Assange att göra ett hiv test, så riktigt korrupt beteende.
Ni kan läsa ett sammandrag av Nils Melzers utredning om hur fallet Assange gått till initialt via länken ovan och de såg kanske Julian Assange som någon sorts storvilt de mer än gärna hade velat fälla vilket fick dem att förivra sig och för att försöka rädda sina ansikten drev de saken ända in i kaklet.
Det kan nog ske liknande saker i mindre hög profilerade fall med av liknande vänskapsbands och/eller aktivistiska skäl om sådana korrupta individer får för sig att straffa eller tysta någon de inte gillar eller som går emot dem och deras agendor.
Stora problem med radikalfeministisk aktivism inom rättsväsendet
”I Sverige är det lagligt diskriminera, hetsa och begå hatbrott om du tillhör ”rätt” grupp. Som feminist är det fritt fram hitta på vilka lögner, anklagelser och lagbrott som helst för feministernas högsta beskyddare, Riksåklagaren Petra Lundh, är själv feminist och vad kan vara bättre än att få använda sin privata hobby att hata män i sin yrkesutövning ?”
Kan sveriges riksåklagare vara en korrumperad aktivist med rätt begå brott ?
Enligt bloggen Lexnoxa har det svenska rättsväsendet rätt stora problem med radikalfeministisk aktivism som sätter rättssäkerheten ur spel, och roten till problemet anser han vara det feministiska mentorskapsnätverket Hilda och deras manliga stödnätverk Ruben som många av topparna inom rättsväsendet är medlemmar i.
”Även om kvinnorna från början inte avsåg anmäla Assange för våldtäkt övertog den allmänna åklagaren Marianne Ny ärendet och rubricerade ärendet som våldtäkt under allmänt åtal. Hela historien har sedan kryddats med konstigheter. Det visar sig att den ena kvinnan är god vän med den polis som är förhörsledare vilket skapar en jävs-situation, det är oklart om kompisen bedrivit utredningen objektivt. Kvinnorna velar fram och tillbaka under offentlig uppmärksamhet.”
Är åklagare samhällets fiende eller stöd ?
Är det så smittar det självklart av sig neråt i leden för då kan de på golvet som också är radikalfeministiska aktivister utan att vara medlemmar i Hilda som inte är den enda feministiska sammanslutningen i Sverige ostraffat ägna sig åt radikalfeministisk aktivism de med, för det vet att de högre upp kommer skydda dem och låta dem göra det ostraffat.
”HILDA, IDA och RUBEN – Ytterligare ett steg närmare total rättslöshet via kartellbildning. HILDA är ett nätverk för kvinnor arbetande inom svenskt rättsväsende. I nätverket ingår ett stort antal av landets ledande kvinnliga jurister, bland andra advokater, domare, åklagare, generaldirektörer och poliser.”
Det är helt oacceptabelt om radikalfeministisk aktivism inom rättsväsendet sätter vår rättssäkerhet ur spel och gör att oskyldiga råkar illa ut och skyldiga slipper undan beroende på vad dessa radikalfeministiska aktivister tycker om dem.
Individer som har radikalfeminism på agendan brukar även ha asylaktivism, anti-rasism, anti-fascism och det påhittade begreppet islamofobi på agendan och alla dessa saker faller under vänsteraktivism.
”Nätverken heter Hilda och Ruben. De grundades 2006 respektive 2010 av Anne Ramberg, då generalsekreterare för Advokatsamfundet och numera ordförande för den vänsterextrema tidningen Expo. Officiellt beskrivs de som mentorsnätverk för att stödja kvinnliga juristers karriärer. I praktiken har de blivit något helt annat: parallella maktstrukturer som systematiskt tagit kontroll över Sveriges rättsväsende, polis och åklagarväsende.”
Hilda och Ruben – Nätverken som blev den nya rättsstaten
Det utgör ett problem eftersom de oftast har en alldeles för bred och godtycklig definition av dessa saker vilket skadar både oskyldiga individer och i förlängningen hela samhället om tongivande personer inom rättsväsendet missbrukar sitt ämbete i dessa syften.
Ytterligare läsning om problemen inom rättsväsendet med både korrupt beteende av diverse olika skäl som kan misstänkas i fallet med Julian Assange och inkompetent eller prestigebundet beteende i många andra fall, som orsakar både rättsröta och justitiemord kan ni läsa om i nedan bloggartiklar.
Vi har lagar som är direkt omoraliska och behöver ändras
Kvinnor särbehandlas av polis, åklagare och domstol och döms mildare än män
Ett korrumperat rättsväsende fungerar som en sorts maffia
Många nämndemän är inkompetenta, fördomsfulla och partiska
Ohederliga domare är ett större problem än dåliga nämndemän
Oskyldiga blir dömda på grund av rättsväsendets brister
F.d. polisen Peter Springare säger att invandrares brottslighet mörkas av politiska skäl
Finns många tveksamheter kring Anna Ardins beteende och påståenden
”Julian Assange hade inom loppet av ett par dagar, i samband med en konferens i Sverige, samlag med de två väninnorna Anna Ardin och en yngre dam som vi kan kalla S. Det som blev Assanges problem var att Anna Ardin, den ledande av dem båda, hade varit på honom först. Samt att Ardin har vissa åsikter om sex som kan synas något gammaldags: Ett samlag mellan man och kvinna innebär ett bindande löfte om livslång trohet.”
Något som gör mig väldigt tveksam till Anna Ardin är det faktum att hon är diakon för en god kristen diakon (diakoner och präster har extra höga krav på sig i bibeln) har inte one night stands med kändisar bara för att det känns coolt… vilket hon hade mer än en gång så i praktiken en kändis groupie.
Hon hade även publicerat en sjustegsmodell för hur man hämnas på laglig väg på sin sosseblogg och inte bara länkat till som hon i efterhand påstår och det är inte heller att vara en god kristen.
Anna Ardins 7-stegsmodell för hämnd
Sen verkar hon endast ha lämnat kvar den första punkten som handlar om förlåtelse vilket framstå som lite skumt, men då borde hon lära sig vad krävs för att bli förlåten också vilket hon kan om hon läser min artikel om vad som verkligen krävs för att bli förlåten enligt kristendomen.
”Anna Ardin (känd för anklagelsen mot Julian Assange) besökte Kuba fyra gånger mellan 2003 och 2006, inblandad i det ekonomiska och politiska kriget mot Kuba. En som hon förmedlade SIDA-pengar till på Kuba var Manual Cuesta Morúa, ledare för en grupp som med ekonomiskt stöd från USA och EU arbetar för regimskifte. Han blev dock besviken på Ardin: ”Sannerligen en ironisk motgång för mig” konstaterar han i en intervju, som nyligen publicerats på Martha Mitchells blogg. Han skriver att Ardin ”ser andra som språngbrädor för egna ambitioner” och att ”frustrationen över att inte få som man vill kan leda till en önskan att krossa det omhuldade objektet. Assanges advokat sa något liknande i en intervju i El País.””
Sveriges arbete för systemskifte på Kuba Mellan Morúa och Assange
Hon har även varit engagerad i Kuba och demokratirörelsen och feministerna där men som ni ser av citatet ovan är inte deras omdöme om henne särskilt smickrande utan de säger i princip att hon är en äregirig och hämndlysten människa som får lust att krossa de som inte gör som hon vill.
Detta tillsammans med hennes 7 punkter för laglig hämnd kanske man kan tolka som att hon åtminstone när hon var yngre var lättstött och hämndlysten trots att hon var diakon?
”Med sin bakgrund som feministisk aktivist lyckades Anna Ardin genom att använda medierna påverka rättsprocessen för Julian Assange. Han var frihetsberövad i olika former i över 12 år, inklusive tiden på Ecuadors ambassad i London och i Belmarshfängelset. Efter en uppgörelse med amerikanska myndigheter frigavs han i juni 2024 och återvände till Australien.”
Olsson, Ardin, Propalestinier och Feminismen
Sen verkar hon vara radikalfeminist och det är rätt vanligt att sossekvinnor är åt det hållet och hon tycker även drevet mot henne är kvinnohat när det i själva verket bara är ifrågasättande av en mycket underlig historia där fakta i hög grad motsäger anklagelserna mot Assange.
Då kanske hon som många radikalfeminister lider av nån sorts patologiskt förakt mot vita cis män som de hjärntvättas till av sina ideologiska förebilder och deras förljugna hatpropaganda, som kan utlösa rejäla överreaktioner långt utöver det normala mot män i många fall, som till exempel om de ligger med någon annan.
Förstå mig rätt angående Anna för jag lägger inga moraliska värderingar kring det faktum att hon fullt medvetet och frivilligt var en Assange groupie som låg med honom för att hon kanske tyckte det var coolt och var lite småkär i honom och kanske hoppades han skulle bli kär i henne eller nåt sånt.
Däremot är jag av åsikten att personer som inte vill vara goda kristna inte ska bli präster eller diakoner precis som personer som inte vill vara laglydiga och hederliga inte ska bli poliser, åklagare eller domare, eller folk som inte vill bota sjuka inte ska bli läkare eller sjuksköterskor.
Man kan i varje fall lätt tro att denna tjejen inte ens är särskilt religiös utan snarast någon sorts sosse och radikalfeministisk vänsteraktivist som utger sig för att vara något hon inte är eller så har hon inte förstått att dagens feminism på många punkter inte är förenlig med kristendomen.
Kristendomen är inte så kvinnofientlig som dagens feminister verkar tro
”Nya testamentets väg till harmoniska relationer mellan kvinnor och män handlar helt enkelt inte om att ständigt “hävda sin rätt” – utan om att hedra, tjäna och älska varandra. Bara då kan vi på djupet bjuda in Jesus och hans korsmärkta kraft i våra liv.”
Dagens feminism är oförenlig med kristen tro
Just när det gäller präster och diakoner i svenska kyrkan verkar en del av dem som blivit det under de senaste 30 årens snarast ha blivit det av radikalfeministiska eller vänsteraktivistiska skäl än religiösa skäl vilket ni också kan läsa om i min artikel om vad som krävs för att bli förlåten enligt kristendomen då det är relaterat.
Antagligen för att de velat krossa patriarkatet eller småborgerligheten de anser att kyrkan representerar och i feministernas fall det som de anser vara den kvinnofientliga kristendomen eftersom kristendomen har en lite mer traditionell syn på kvinnas roll.
”Betyder det att hustrun bara skall underordna sig mannen? Bibeln säger i Efesierbrevet 5:21 Underordna er varandra i vördnad för Kristus.”
Dock långt ifrån så traditionell och kvinnofientlig som feministerna tror för kristendomen kräver att även män är goda kristna och behandlar sina fruar väl, och kvinnor har rätt att jobba även om de anses ha huvudansvaret för hemmet.
Sen är det så att ett kristen kvinna bara behöver lyda sin make om han beter sig som en god kristen, och beter han sig som en god kristen så behandlar han henne väl.
Kvinnan måste i sin tur behandla mannen väl om han han beter sig som en god kristen, så radikalfeministiskt mansförakt eller andra oresonliga egocentriska beteenden passar inte in i ett kristet förhållande.
Den saken är med andra ord inte riktigt lika illa som det kan verka om man bara ser till den meningen lösryckt.
Sen finns det en annan religion som är 10 ggr kvinnofientligare som de av någon underlig orsak gillar så rätt obegripligt och inkonsekvent, men sådana är sossarna och radikalfeministerna i varje fall inklusive Anna Ardin som ni kan läsa mer om lite längre ner.
Många är övertygade om att Anna Ardin ljuger
”Ardin then made up her own story of sexual assault. As so many friends knew she was having sex with Assange, she could not claim non-consensual sex. So she manufactured her story to fit in with Wilen’s concerns by alleging the affair of the torn condom. But the torn condom she produced has no trace of Assange on it.”
”Ardin’s story is of course incredibly weak, but that does not matter. Firstly, you were never supposed to see all this detail. Rape trials in Sweden are held entirely in secret. There is no jury, and the government appointed judge is flanked by assessors appointed directly by political parties.”
Why I am Convinced that Anna Ardin is a Liar
Läser ni denna sammanfattning av händelseförloppet, Annas påståenden och anklagelser om våldtäkt mot Assange blir det ännu märkligare för hon visste att Assange ville ligga med Wilen med, och låg med honom mer än en natt under hans vistelse.
Man blir bara mer och mer tvivlande till dessa våldtäktsanklagelser för även om Assange verkar ha varit rätt påflugen så har det inte varit något våld eller tvång inblandat.
”On 14 August 2010 ”SW” (Maria I Ardins bok) sent following text to a friend: I want him. I want him. Followed by several more of similar content ( all referring to me) in the lead-up to the events in question (13:05)
”On 17 August ”SW” wrote that we had long foreplay, but nothing happened(01:14); then it got better (05:15)
”On 17 August, after all sex had occurred, ”SW” wrote to a friend that it ”turned out all right” other than STD/pregnancy risk (10:29)
”On 20 August ”SW”, while at the police station, wrote that she ”did not want to put any charges on Julian Assange” but that ”the police were keen on getting their hands on him”(14:26);and that she was ”choked(sic shoked) when they arrested him” because she ”only wanted him to take a test”(17:06)
”On 21 August ”SW” wrote that she ”did not want to accuse” Julian Assange ”for anything”, (07:27); and that it was the ”police who made up the charges(sic)” (22:25);
On 23 August ”Anna Ardin” (the other woman whose case was dropped in August 2015) wrote to ”SW” that it was important that she went public with her story so that they could form public opinion for their case ( 06:43);
On 23 August ”SW” wrote that it was the police, not herself, who started the whole thing (16:02);
On 26 August ”Anna Ardin” wrote to ”SW” that they ought to sell their stories for money to a newspaper (13:38);
On 28 August ”Anna Ardin” wrote that they hade a contact on the biggest Swedish tabloid (12:53) and ”SW” wrote that their lawyer negotiated with the tabloid (15:59)Julian Assange kommenterar de ovanstående sms:en:
”These text message clearly show what really happened between ”SW” and me. It is clearly consensual sex between adults. The communication between ”Anna Ardin” and ”SW” later sadly speaks for itself.””
Anna Ardin planerade redan 2010 att tjäna pengar på storyn om Assange
Många fakta pekar på att det faktiskt ville ha sex med honom och att våldtäcktsanklagelserna är påhittade och alla dessa SMS som är starka bevis för Assanges oskuld är väldigt svåra att komma runt.
Jag får en känsla av att Anna, den utredande polisen som kände varandra, advokaten och den andra åklagaren som alla verkar vara sossar och radikalfeminister och blev arga på Assange för att han legat med Wilén utan kondom och fått henne att oroa sig för HIV trots att Wilen inte ens ville använda kondom, eller så började Anna själv också oroa sig för det i efterhand och blev arg och sen spårade det ur.
Kan i.o.f vara så att hon på det även blev svartsjuk efter att hon fick bekräftat att han faktiskt hade legat med henne och fram tills dess inbillat sig att hon inte skulle bli det eller att han skulle välja henne, så en kombination av orsaker.
Då är det radikalfeministisk aktivism, rädsla för HIV och svartsjuka som är orsaken.
I såna fall är Julian Assange ett offer för radikalfeministisk aktivism in om polisen och svenska kyrkan, för det är sannolikt det mansförakt som följer med den ideologin som i såna fall gjorde att de ansåg sig vara moraliskt berättigade att försöka sätta dit honom.
Om han sen gjorde eller inte gjorde något fel mot den andra kvinnan Wilén spelar ingen roll för det vara Anna som anmälde honom för våldtäkt i efterhand och kom släpandes med den trasiga kondomen.
Varken Anna Ardin eller ”SW”, de två kvinnor som hade sex med Julian Assange i augusti 2010, anser att han våldtog dem. ”SW” hävdar till och med att det var ”polisen som ville sätta dit” Julian Assange. ”Jag har inte blivit våldtagen,” twittrade Anna Ardin 22 april 2013. Kvinnan ”SW” skickade ett antal SMS till sina vänner i augusti 2010. SMS som visar att hon aktivt och entusiastiskt ville ha sex med Julian Assange. Det var Anna Ardin som ville att hela saken skulle komma ut i media. Hon tyckte att de skulle sälja storyn till en tidning. Det framgår av sms som hon skickade till ”SW.” SMS som den svenska åklagaren Marianne Ny gjorde allt för att dölja. Dessa SMS var nämligen bevismaterial på att ”SW” aktivt och entusiastiskt visat att hon ville ha sex med Julian Assange.
Men Wilén verkar mest ha blivit orolig för HIV och inget annat, ville ha sex med Assange och ansåg sig inte ha blivit våldtagen i det skedet vilket åklagaren horribelt nog försökte mörka, även om hon verkar ha ändrat sin story i efterhand i dokumentären TV4 gjort.
”Sofia är den andra kvinnan. I ”Kalla fakta” berättar hon om ångern. Hur Julian Assange tjatade om att få följa med henne hem och hur hon till slut gick med på det.”
Assange-kvinnorna träder fram efter tio år
Men det gör det knappast trovärdigare om man ändrar sin story i efterhand när det blåst väldigt hårt kring en och fakta dessutom talar så starkt emot dem att det snudd på blir lite absurt.
Den dokumentären var dessutom inte någon kritiskt granskande journalistik utan snarare att betrakta som en ensidig partsinlaga, så kanske bör klassas som radikalfeministisk propaganda för radikalfeminister finns inom media med.
Hetsjakten på Assange beror troligen på radikalfeminist aktivism och prestige som som bägge verkar vara reella problem inom rättsväsendet och till viss del även inom svenska kyrkan som kapats av sossarna, vilket de till och med skryter om.
”Anna Ardin är en av Sveriges främsta människorättsförsvarare. Hon är feminist, diakon, forskarstuderande och författare. Trots det har hon hittills varit mest känd för sitt vittnesmål mot Wikileaks-grundaren Julian Assange. Den bilden är det dags att förändra. Nu arbetar Anna Ardin för att bekämpa näthatet.”
Sveriges farligaste kvinna – Fredrika Bremer-förbundet
Jag tycker också det är lite tråkigt att radikalfeministerna i Sverige är så blinda inför att alla fakta talar emot Anna Ardin och fortsätter glorifiera henne och tycker även det är intressant att de kallar henne för Sveriges farligaste kvinna, för det kan man tolka lite olika om man vill.
Detta precis som deras beteende under #metoo vilket jag har en artikel om är en tydligt tecken på hur korrupt och ohederlig dagens feminism som till stora delar består av radikalfeminism blivit.
Men å andra sidan ska man kanske inte bli förvånad för radikalfeminismen har aldrig varit särskilt hederlig utan redan på suffragetternas tid ljugit, överdrivit och varit ute efter att piska upp manshat. Man kan undra varför, för det går långt utöver att försöka åtgärda verkliga jämställdhetsproblem i liberal demokratisk anda, vilket ni kan läsa mer om i nedan bloggartikel.
Feminismen är inte längre en rörelse som kämpar för jämställdhet
Anna Ardin har även på senare år agerad väldigt suspekt då hon i praktiken varit informatör åt Turkiet angående motståndare till islamismen i Sverige
”Vilka är det då som förser rapporten med dessa uppgifter och slutsatser? Kapitlet om Sverige har skrivits av Anna Ardin, Mattias Irving och Emin Poljarevic.”
”Såväl Irving som Ardin var tidigare aktiva i den socialdemokratiska sidoorganisationen Tro och Solidaritet, som de båda lämnade i början av året. Under flera år har de bedrivit en hätsk kampanj mot forskare, myndigheter och enskilda medarbetare som arbetar med frågor kopplade till radikal islamism.”
”Ett exempel är en kampanj mot Myndigheten för samhällsskydd och beredskap och flera av dess medarbetare som ägde rum 2017 efter att MSB publicerat en förstudie om det islamistiska Muslimska brödraskapets närvaro i Sverige. Anna Ardin hängde då ut en av medarbetarna på sin blogg och publicerade dennes anställningskontrakt och CV.”
”Vi har alltså aktivister och universitet i Sverige som villigt lånar sig till en utländsk makts påverkansoperationer mot svenska myndigheter, enskilda forskare och journalister som bevakar radikal islamism.”
Svenska aktivister som går Erdogans ärenden
Anna Ardin har även på senare år agerad väldigt suspekt då hon i praktiken varit informatör åt Turkiet och informerat dem om personer och myndigheter hon anser håller på med islamofobi och även hängt ut myndighetspersoner som forskar i radikal islamism på sin blogg.
Jag vet inte riktigt vad jag ska tro om denna tjej men detta är ju i Sverige att betrakta som klassisk vänsteraktivism som har kopplingar till radikalfeminism då den är en del av sossarnas agenda.
”Beslutet har dock inte stått oemotsagt. I DN Debatt den 30 januari 2026 argumenterade Anna Ardin, statsvetare, etnolog och doktorand vid Centrum för civilsamhällesforskning vid Marie Cederschiöld högskola, för att beslutet mot Islamic Relief “bygger på fördomar, inte fakta”. Hon menade att CVE:s yttrande baserades på “sannolikhetsresonemang snarare än verifierbara gärningar” och varnade för att beslutet var del av en “selektiv exkludering” av muslimska civilsamhällesorganisationer. Ardin har knappast stått på Bassam Tibis linje – snarare företräder hon den syn som Tibi varnade för: att kritik av islamistiska organisationer per definition är “islamofobi” och att muslimska kollektiv bör behandlas som skyddade minoritetsgrupper med särskilda rättigheter. Det är Tariq Ramadans vision, inte Tibis.”
Hon verkar ha fortsatt med sin vänsteraktivism och sitt vurmande för och försvar av islamister även på senare tid och detta stärker misstankarna om att radikalfeministisk aktivism kan vara förklaringen till det som hände Julian Assange tillsammans med rädsla för HIV, svartsjuka och det prestigebundna beteende rättsväsendet ibland uppvisar.
Hon och alla andra vänsteraktivister i detta land skulle nog behöva läsa min bloggartikel om kristnas rätt till självförsvar där jag även går igenom farorna med islamismen då den är ett av skälen, för de är rent ut sagt farligt naiva på den punkten och agerar nyttiga idioter åt islamisterna.
Kristna har både rätt till självförsvar och en plikt att bekämpa ondska
Ytterligare läsning på min blogg
Kvinnliga och manliga präster och diakoner som sexutnyttjar församlingsmedlemmar


[…] Julian Assange kan vara ett offer för radikalfeministisk aktivism inom polisen och svenska kyrkan […]
GillaGilla
[…] Julian Assange kan vara ett offer för radikalfeministisk aktivism inom polisen och svenska kyrkan […]
GillaGilla
[…] Julian Assange kan vara ett offer för radikalfeministisk aktivism inom polisen och svenska kyrkan […]
GillaGilla
[…] Julian Assange kan vara ett offer för radikalfeministisk aktivism inom polisen och svenska kyrkan […]
GillaGilla
[…] Julian Assange kan vara ett offer för radikalfeministisk aktivism inom polisen och svenska kyrkan […]
GillaGilla
[…] Julian Assange kan vara ett offer för radikalfeministisk aktivism inom polisen och svenska kyrkan […]
GillaGilla
[…] Julian Assange kan vara ett offer för radikalfeministisk aktivism inom polisen och svenska kyrkan […]
GillaGilla